Fyzioterapie

V oboru fyzioterapie, který jsem vystudovala, se pohybuji již 15 let.

S klienty pracuji individuálně na řešení problémů s jejich pohybovým aparátem.

Mým velkým darem je schopnost “cítit a vidět rukama” to, co je pod kůží člověka. To, kde jsou jeho svaly v příliš velkém napětí, kde nefungují, jak by měly, nebo kde jsou zablokované klouby. S tělem pak pracuji tak, abych vše uvedla zpět do rovnováhy a zbavila je bolesti.

K uzdravení vede cesta od vyslechnutí potíží přes podrobné vyšetření klienta až po komplexní pohled na problematiku potíží a stanovení vhodné terapie. Při té jsem klientovi „průvodkyní“, vedu klienty ke schopnosti osvojit si principy fungování vlastního pohybového aparátu, tak, aby každý dokázal s lehkostí se svým tělem dlouhodobě správně zacházet a nebyl závislý na mojí pomoci. 


Nejčastěji pracuji s:
Ženami s dysfunkcí pánevního dna a inkontinencí, v těhotenství a po porodu

Dysfunkce svalů pánevního dna se projevuje jako nechtěný únik moči – inkontinence, potíže s otěhotněním, bolesti bederní páteře apod.

Svaly pánevního dna jsou obvykle v nerovnováze. Ženy se chybně domnívají, že mají svaly posilovat jejich „zatínáním“ nebo přerušováním proudu moči. Z mojí zkušenosti ale vyplývá, že ženy přetěžují svaly povrchové, již tak přetížené a hluboké vrstvy nejsou schopny cítit a správně aktivovat. Ženu tak vždy nejprve seznámím s anatomií i funkcí svalů i souvislostmi celého těla. Poté se učí aktivovat jeden sval po druhém, všechny svaly pánevního dna jako celek, postupně spolu s aktivitou celého těla v různých pozicích. Neméně důležitou částí terapie je schopnost svaly pánevního dna relaxovat a dopřát jim tak možnost uvolnění a regenerace.

Dětmi s vadným držením těla a skoliózou

Vlivem snížení přirozené pohybové aktivity, vrozených nebo vývojových poruch se do mé ordinace dostávají i děti se špatným držením těla, bolestmi hlavy, kloubů, poruchou statiky a dynamiky páteře.

Vyšetřuji pohybovou zdatnost dítěte, celkový stav pohybového aparátu, rovnovážný systém, neurologickou složku, přetrvávající primární reflexy. Hledám cviky, které dítě motivují k pohybu a rozvíjí celkovou pohybovou zdatnost.

Informuji rodiče o souvislostech mezi funkcí pohybového aparátu, životním stylem, výživou nejen dítěte, ale i celé rodiny.

Dospělými s bolestmi pohybového aparátu, po úrazech a operacích

Koho někdy nebolely záda? Čas od času je to normální. Příliš časté bolesti páteře, které navíc vystřelují do hlavy, paží nebo dolních končetin jsou nejen potíží snižující kvalitu života, ale mohou znamenat vážnější problém. Dnešní doba navíc přináší epidemii bolestivých stavů zad a páteře v souvislosti se sedavým způsobem života, nebo naopak nevhodně volenou pohybovou aktivitou.

Přitom stačí málo, pochopit několik základních principů, jak se svým tělem lépe zacházet, lépe ho během dne, při práci, při sportu používat a zapojovat. Jak odstranit příčinu svých potíží. Například správným dýcháním, zapojením bránice, lepším držením těla, poznáním, jak správný pohyb umí udělat dobře..

Dospělými i dětmi pomocí metody Access Bars

Vlivem stresu jsou i naše těla ve velkém napětí, což se projevuje nejen akutní bolestí svalů, kloubů, migrénami, ale také chronizací a somatizací potíží. K uvolnění těla i mysli využívám metodu Access Bars.

Bars je 32 bodů na hlavě, kterých se během sezení lehce dotýkáme v různých kombinacích, které rozproudí jejich energii.

Mozkové vlny se zpomalí, tělo během sezení uvolňuje emoce, omezení a bloky, zastaralé vzorce chování a myšlení, otevírá se vědomí, uvolňují se myšlenky s negativním nábojem. 

Účinky metody Acces Bars

  • Odstranění bolestí různých částí těla
  • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
  • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
  • Uvolnění stresu a napětí
  • Pomoc při obtížných životních situacích
  • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
  • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy
  • Snížení hyperaktivity u dětí
  • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
  • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

Metodu často kombinuji s fyzioterapií, pro podporu a prohloubení účinku cvičení.

ceník

Fyzioterapie/Access Bars 1 hod1 500 Kč
Fyzioterapie + Access Bars 1,5 hod2 100 Kč
Fyzioterapie 30 min 800 Kč
Kinesiotaping (samostatně bez terapie)350 Kč/segment

Objednaný termín je závazný. V případě, že se z terapie neodhlásíte 24 hodin předem (stačí formou SMS), je nutné uhradit celou částku.