O mně

Jsem fyzioterapeutka a lektorka skupinových kurzů a zážitkových workshopů


Celým životem mě provází láska k přírodě a k pohybu a v současné době obojí zapojuji do své práce. 


Fyzioterapie je profese, kterou jsem vystudovala, které se věnuji bezmála 15 let, která mě baví, naplňuje, spatřuji v ní obrovský význam a ve které se stále vzdělávám. Mým velkým darem je schopnost “cítit a vidět rukama” to, co je pod kůží člověka. To, kde jsou jeho svaly v příliš velkém napětí, kde nefungují, jak by měly, nebo kde jsou zablokované klouby.

Pohybovému aparátu pomáhám navracet přirozenou funkci, rozhýbat, postavit na nohy, rozchodit, běhat. Zmírnit nebo odstranit bolest. Jít po příčině, nikoliv po následku. Mimo práci s klienty dál pátrám tam, kde sama cítím prázdná místa, pracuji a objevuji sama na sobě, co ještě tělo potřebuje, aby mu bylo dobře.

Prohlubuji své znalosti v oboru fyzioterapie, které často propojuji s jinými odvětvími. S přírodní bylinnou léčbou, celostním přístupem, technikami péče o duši apod.

Posiluji odvahu těch, kteří se chtějí uzdravit, aby byli skutečně aktivní. Motivuji a nabádám k převzetí zodpovědnosti za vlastní zdraví a jsem každému průvodcem a podporou v poskytnutí těch nejlepších informací a vědomostí. Neposkytuji péči, kterou pacient jen zkonzumuje a odejde domů ke stejnému životnímu stylu. Čas každého klienta je mi drahý, stejně jako ten můj.

Principy správného pohybu předávám také na skupinových workshopech a lekcích. Dokážu zprostředkovat silný kontakt s vlastním tělem a jeho správnou funkcí i při práci s větší skupinou lidí. Překvapivě pomocí velmi jednoduchých cviků, které zapojují hluboké a opomíjené svalové skupiny. Energie radosti a úspěchu ze cvičení, kterou ve skupině sdílíme, je pak tou nejlepší motivací k tomu vydržet a dál na sobě pracovat a pečovat o své tělo. 

Sdílím svoji fascinaci přírodou a předávám ji dál. Les využívám jako prostor pro zdravý pohyb, uvnitřnění se, relaxaci a ještě větší schopnost napojení se sama na sebe.

Vystudovala jsem

2010 – Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta Zdravotnických věd, obor Fyzioterapie, titul Mgr.

2008 – Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta Lékařská, obor Fyzioterapie, titul Bc.

Certifikované kurzy

2021, 2020 – Neurovývojová stimulace, PhDr. Marja Volemanová, PhD

2017 – Proprioceptivní neuromuskulární facilitace, Mgr. Petra Bastlová, PhD.

2015 – Manuální terapie pro fyzioterapeuty, Karla Košťálová

2015 – Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence, PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.

Pracovní zkušenosti

2022 – Soukromá praxe, fyzioterapeutka

2016 – 2022 Centrum pohybové terapie s.r.o., fyzioterapeutka, jednatelka

2015-2016 – Ambulantní rehabilitace Chrudim, fyzioterapeutka

2010 – 2014 – Rehabilitace a regenerace RS, fyzioterapeutka

2006 – 2010 – Lázně Luhačovice, odborné stáže a brigády během studia VŠ v lázeňství a dětské léčebně

2006 – 2010 – Rehabilitace a domácí péče Marie Novosádová, Olomouc, brigády během studia VŠ v terénu u pacientů a v ambulantním provozu

Spolupráce

2017 – 2020 – HC Dynamo Pardubice, fyzioterapie hráčů klubu

2018 – souč. – MFK Chrudim, fyzioterapie hráčů klubu