
Fyzioterapie
V oboru fyzioterapie, který jsem vystudovala, se pohybuji již 15 let.

S klienty pracuji individuálně na řešení problémů s jejich pohybovým aparátem.
K uzdravení vede cesta od vyslechnutí potíží přes podrobné vyšetření klienta až po komplexní pohled na problematiku potíží a stanovení vhodné terapie. Při té jsem klientovi „průvodkyní“, vedu klienty ke schopnosti osvojit si principy fungování vlastního pohybového aparátu, tak, aby každý dokázal s lehkostí se svým tělem dlouhodobě správně zacházet a nebyl závislý na mojí pomoci.
Nejčastěji pracuji se:
Ženami s dysfunkcí pánevního dna a inkontinencí
Dysfunkce svalů pánevního dna se projevuje jako nechtěný únik moči – inkontinence, potíže s otěhotněním, bolesti bederní páteře apod.
Svaly pánevního dna jsou obvykle v nerovnováze. Ženy se chybně domnívají, že mají svaly posilovat jejich „zatínáním“ nebo přerušováním proudu moči. Z mojí zkušenosti ale vyplývá, že ženy přetěžují svaly povrchové, již tak přetížené a hluboké vrstvy nejsou schopny cítit a správně aktivovat. Ženu tak vždy nejprve seznámím s anatomií i funkcí svalů i souvislostmi celého těla. Poté se učí aktivovat jeden sval po druhém, všechny svaly pánevního dna jako celek, postupně spolu s aktivitou celého těla v různých pozicích. Neméně důležitou částí terapie je schopnost svaly pánevního dna relaxovat a dopřát jim tak možnost uvolnění a regenerace.

Ženami v těhotenství a po porodu
Těhotenství je přirozený stav a porod je přirozený jev, v obou se ale mohou vyskytnout potíže nebo komplikace.
Těhotná žena může trpět silnějšími bolestmi zad, může cítit potřebu v tomto období více o sebe pečovat, může chtít lépe pochopit procesy svého těla a připravit se na porod zlepšením funkce pánevního dna nebo bránice. Vše má svá specifika, kterými ženu provádím tak, aby se během těhotenství cítila co nejlépe a bez potíží.
Porod bývá někdy spojen s nutností nástřihu hráze, nebo vzniknou porodní poranění. Čím dál častěji dnes ženy rodí císařským řezem. Jizvy po všech těchto stavech vyžadují svou péči a celý organismus ženy zase jemné vyladění a postupný návrat do normálního stavu. I s těmito stavy jsem svým klientkám průvodkyní.
Dospělými s bolestmi pohybového aparátu, po úrazech a operacích
Koho někdy nebolely záda? Čas od času je to normální. Příliš časté bolesti páteře, které navíc vystřelují do hlavy, paží nebo dolních končetin jsou nejen potíží snižující kvalitu života, ale mohou znamenat vážnější problém. Dnešní doba navíc přináší epidemii bolestivých stavů zad a páteře v souvislosti se sedavým způsobem života, nebo naopak nevhodně volenou pohybovou aktivitou.
Přitom stačí málo, pochopit několik základních principů, jak se svým tělem lépe zacházet, lépe ho během dne, při práci, při sportu používat a zapojovat. Jak odstranit příčinu svých potíží. Například správným dýcháním, zapojením bránice, lepším držením těla, poznáním, jak správný pohyb umí udělat dobře..
ceník
Fyzioterapie – 50 min. – Mgr. Vendula Vrbová | 1 600 Kč |
30 min. – Mgr. Vendula Vrbová | 800 Kč |
Fyzioterapie – 50 min. – Bc. Radka Slavíková | 1 300 Kč |
30 min. – Bc. Radka Slavíková | 700 Kč |
Kinesiotaping (samostatně bez terapie) – podle spotřeby materiálu | 350- 550 Kč/segment |
Objednaný termín je závazný. V případě, že se z terapie neodhlásíte 24 hodin předem (stačí formou SMS), je nutné uhradit celou částku.